מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מטבחים מעוצבים: המטבח המודרני או המטבח הכפרי?

אם אתם משפצים את המטבח או קונים דירה חדשה, כל מה שנשאר לכם לעשות הוא להחליט אם תרצו מטבח מודרני או מטבח כפרי, ואנחנו כאן כדי לעזור לכם בבחירה.

מטבחים מעוצבים: המטבח המודרני או המטבח הכפרי?


 המטבח היום הוא לא עוד חדר שמכינים בו אוכל ומקדשה המוחלט של עקרת הבית אלא חלק בלתי נפרד מהחיים בבית. פעמים רבות משמש המטבח כחלל מרכזי להתכנסויות משפחתיות, לאכילה, שתיה ואירוח, והעיצוב העכשווי הוא של מטבח כחלל פתוח, המחובר לסלון ו/או לפינת האוכל. המטבחים של היום הם מטבחים מעוצבים, מוקפדים ויפהיפיים, והמחירים אפשריים בהחלט. אם אתם משפצים את המטבח או קונים דירה חדשה, כל מה שנשאר לכם לעשות הוא להחליט אם תרצו מטבח מודרני או מטבח כפרי, ואנחנו כאן כדי לעזור לכם בבחירה. 

עיצוב הבית

הבחירה בין מטבח מודרני למטבח כפרי תלויה הרבה מאוד בעיצוב הבית כולו. כמובן שהמטבח חייב להיות פונקציונלי ולשרת את צרכי הדיירים בצורה הטובה ביותר, אך עליו גם להשתלב במראה הכללי של הבית. ישנם מקרים בהם הבחירה ברורה, כמו בית מינימליסטי ששולטים בו המתכת והזכוכית. בבית כזה לא יתאים מטבח כפרי וחם, כמובן, ומטבח מודרני ישתלב בעיצוב הכללי בצורה הרבה יותר טובה. 

פונקציונליות

כאמור, המטבח חייב להיות פונקציונלי מאוד, כיוון שהוא משרת חלק חשוב וגדול מאוד בחיים – הכנת מזון. המטבח צריך להיות נוח לעבודה ומאובזר בציוד הדרוש. בנקודה הזאת אין איזושהי עדיפות למטבח כזה או אחר, אלא יש להתאים את המטבח לצרכים של הדיירים ושל מי שמשתמש במטבח. 

אופי ויופי

הן המטבח הכפרי והן הטבח המודרני הם מטבחים בעלי אופי מאוד מסוים ומשרים אווירה מסוימת על הבית כולו. המטבח הכפרי יוצק בתוכו חום והזמנה למשפחתיות - ענפה ורועשת או ביתית ושקטה, בהתאם לעיצוב, בעוד המטבח המודרני מעניק תחושה הייטקית וטכנולוגית ומכניס אנרגיה חזקה לבית. כמובן שניתן לשחק עם הצבעים והעיצוב כדי למתן או לחזק אלמנטים מסוימים באופי המטבח, אך בסופו של דבר אופי הוא אופי, גם במטבח. 

חלל, מרחב וזמן

המטבחים היום מאופינים בדרך כלל בחלל מרווח ופתוח. המטבח הכפרי הוא מטבח רחב ידיים מטבעו: החלל גדול, האביזרים כבדים, הרהיטים גדולים, והחומרים בה משתמשים לבנייה הם טבעיים בעיקרם. מקורם של המטבחים הכפריים המעוצבים הוא באיטליה, שם המטבח שימש כליבה של המשפחה וכמקום לבילוי של שעות ארוכות סביב הכנת האוכל והארוחה עצמה. המטבח המודרני, לעומת זאת, יכול להיות רחב ידיים, ומטבעו הוא נותן תחושת מרחב גדולה יותר בשל השימוש בחומרים קרים וצבעים מונוכרומטיים כמו לבן, שחור ואפור. מטבח מודרני יכול להיות גם מצומצם יותר, ויכול להתאים גם לדירות בעלות מטבח קטן, לזוג או לדייר בודד שלא רוצים ללכת לאיבוד בתוך מטבח ענק ולשבת לבד ליד שולחן אוכל גדול מדי.

ניקיון ותחזוקה

אין ספק שמטבח מודרני, העשוי חומרים כמו זכוכית, קוריאן ואלומיניום, הוא קל לניקוי ותחזוקה הרבה יותר מאשר מטבח כפרי מעץ מלא. אבל בעוד מטבח מודרני ייתן תחושת לכלוך ובלאגן אם לא יהיה נקי ומתוקתק וכל חריגה מהקו האסתטי תצרום בעיניים, המטבח הכפרי סופג בשקט קצת לכלוך או כלים בכיור שמשתלבים בתמונה המשפחתית באופן טבעי. 

השורה התחתונה

בשורה התחתונה, כדי להתאים את המטבח לצרכים שלכם באופן אידיאלי, כדאי מאוד להיעזר בשירותיו של מעצב פנים מקצועי ושל אנשי מקצוע מתחום עיצוב המטבחים, אבל את ההחלטה הראשונית האם לבחור מטבח כפרי או מטבח מודרני תוכלו לעשות לגמרי לבד, מתוך היכרות עם עצמכם ועם דרך החיים שלכם. בכל מקרה – תתחדשו!

 

 

 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2020. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט