מוקד שירות לדייר: 072-2222191

מעבר דירה - אפשר גם אחרת!

רצה הגורל משבגרתי מצאתי את עצמי "נודד" מדירה לדירה. בעקבות המלצה של דרור מגל - סוגרים הכל לדירה יצרתי קשר ונפגשתי עם נציג של חברת דוקטור מובינג. הפעם המעבר היה אחר לגמרי!

מעבר דירה - אפשר גם אחרת!


רוב ילדותי למעלה מ 20 שנים הייתה בדירה בת שלושה חדרים במרכז העיר חולון. סימון חבר ילדות שאביו היה קבלן בנין לאומתנו עבר דירה כל שנתיים בערך,נורא קינאתי בהם הורי נשארו באותו בית כל תקופת ילדותי.
 
רצה הגורל משבגרתי מצאתי את עצמי "נודד" מדירה לדירה. כך שבמסע חיי עברתי למעלה מתריסר דירות… והיד עוד לא נטויה. התחברתי לאנרגיה שכל דירה העניקה שהובילה מנגד לקושי להיפרד מ "הקירות". היום במחשבה לאחור אם זה היה תלוי רק בי הייתי נשאר באותו בית כל חיי. אך מה לעשות שתוכנית הבריאה שונה.
כשיצאתי מבית הורי לחדר הראשון ש שכרתי ברחוב טייבר בגבעתיים לקחתי איתי את "המערכת סטריאו" ובגדים. אט אט צברתי "נדוניות" מהסבתא, הורים, דודים וחברים כל מי שביצע שינוי שמחתי להתחדש בפריטים שהתאימו לצרכי. כך אגרתי ואגרתי "חבלים" פריטים שהיה לי חבל להיפרד מהם. 
שמרתי אותם לילדים, שמרתי אותם לחברים, שמרתי אותם לכאלה שבתקווה יהנו מהם גם האחרים. מה שהוביל אותי במעבר הדירה לפני כ חמש שנים בערך לשיא חדש בוא נאלצתי לנייד את מטלטלי בשתי משאיות מפוצצות. 
החוויות לפני ותוך כדי צרובות עדיין ב "HARD DISK" ומהוות טראומות אחת אחרי השנייה. 
 
כל מעבר בדיעבד הביא אתו גיוון ושינויים נפלאים. אך ההתמודדות עם ההליך לפני, תוך כדי ואחרי היווה סיוט מתמשך. השלב הראשון הוא "שלב השיתוק, ההלם" שלב שאין יכולת "להזיז אצבע" מתחילה הכבדת הלב, כבדות, עייפות, לחץ, חוסר רצון להתמודד עם המצב ודחיינות, רחמים עצמיים ופחד מהשינוי. 
כאשר מתחילים את שלב האריזה מתחלפות להם גם התחושות לחוסר אונים וביטחון כאשר הפינה ש "מעניקה ביטחון" פתאום משנה את צורתה הטבעית. ארגזים פתוחים או סגורים בכל פינה, פריטים שעדיין לא הוחלט מה גורלם אם לקחת או להיפטר, "תורמים" לתשישות פיזית ומנטלית ומעלים את מד הלחץ. 
 
<a href='business.asp?bid=61' target='_blank'><b>מעבר דירה</b></a> עם סוגרים הכל לדירה
 
עוברים שלב!?
התקדמות בתהליך המייגע לשלב נוסף היא סגירת חברת הובלה בתקווה שהפעם זה יעבור בשלום. מה זה בשלום? זו תחושת ביטחון שהפריטים אם זה הקטנים ועד לגדולים המלווים את מסע חיינו צרופים בזיכרונות מגוונים יעברו ללא פגע, תקווה להבנה והתחשבות, הימנעות מוויכוחים כספיים מיותרים כתוצאה מחוסר תקשורת עם חברת ההובלה, חוסר הבנה ורמת ציפיות שונה בעקבות ניגוד אינטרסים עם ה"מצ'יסטות". ציפיה לרגישות למצב הקשה- עייפות פיזית ונפשית שהצטברה במהלך ההכנות, גמישות ועוד...
כל אלו מעלים את סף הרגישות, חוסר הסבלנות, מתח וכעס שנצבר לאורך התקופה ששיאו מגיע ביום המעבר. ומי אמור להתמודד עם כל זה אותם "מצ'יסטות ביריונים" שהתחסנו ואטמו את עצמם רגשית כבר מהפעמים הראשונות בהן הם חוו טראומות בעת מתן שירות בעת מעבר דירות קודמות.
 
אך הפעם בעקבות שינוי גדול שחל בי בגישה לכל התהליך הדברים התגלגלו באופן שונה. 
בעקבות המלצה של דרור מגל - סוגרים הכל לדירה יצרתי קשר ונפגשתי עם נציג של חברת דוקטור מובינג. הגיע אלי בחור מקסים ברי בהתחלה הרגשתי כאילו מישהו "פולש" לטרטוריה ובוחן כל פרט ופרט. התגובה הראשונית היא לחץ, מתח, חשדנות, חוסר אמון ועוד תחושת שהיוו תוצאה ישירה של כל ההובלות הקודמות ששיתפתי אתכם, וגם שיתפתי את ברי שעבורי מעבר דירה זה טראומה! ברי הצליח בעדינות יחד עם אסרטיביות להשיב אמון שאבד מזמן, נקודת המפנה הייתה כאשר ברי קנה אות האמון שלי בו במשפט פשוט - חיים "זה לא צריך להיות ככה"! 
 
בזכותו משפט המחץ  "זה לא צריך להיות ככה" הצלחתי לשנות גישה ביום ההובלה. שחררתי ככל שיכולתי לחץ מיותר, יכולתי להתחבר לרצונות של ה"המצ'יסטות" חברה מקסימים שהגיעו לבצע את המעבר. זכרתי שגם להם יש רצונות וחוויות שגורמים להתנהלות שונה משלי ולא שכחתי לשמור גם על חיים (אני כמובן). 
זכיתי להובלה מקצועית עם מינימום חיכוכים. חברה שבאו לקראתי ועזרו במה שיכלו. הצדיקו את שם החברה שעומדת מאחריהם ד"ק מובינג.     
 
מעבר דירה מהווה גם קרקע טובה לחבר ולהיעזר בבני משפחה שאף להם המעבר לא קל רגשית וגם פיזית. החששות והפחדים יחד עם הפרדה מהמקום המוכר והבטוח שנקרא בית למקום חדש. אני אישית עברתי מבית צמוד קרקע באורנית ישוב קהילתי שבגינה גדלים עזים למרכז פתח תקווה לקומה 17. אב גרוש מעל עשור שנים שגרתי שני רחובות מילדי לעיר במרחק 20 דקות נסיעה.  ההכנה הרגשית והשיתוף בעדינות וברגישות גבוה לכל ילד (למרות שעברו את גיל 18) בהליך תרמה אף היא והקלה על השינוי הגדול והמצב החדש.    
 
כאשר מתחשבים האחד בשני, מפנימים שאנו תלויים וקשורים האחד בשני, גם מעבר דירה יכול כפי שברי אמר "חיים זה לא צריך להיות ככה"! והובלה שהייתה לסיוט הופכת להיות תהליך יותר קל ומלווה בחוויות. אפילו פנצ'ר בגלל תוך כדי ההובלה הופך להיות עוד אבן דרך שהתמודדתי איתה  בקלות. 
 
חנן חיים סרן 
 
ליווי לצמיחה מתוך משברים
 
נייד: 050-6815955  
אתר אישי - http://www.le-haim.co.il

דף פייסבוק - http://goo.gl/LodBWM 

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט