מוקד שירות לדייר: 072-2222191

המדריך לרכישת דלתות פנים - טיפים לרכישה נכונה!

לא כולם מודעים לכך, אבל דלתות פנים הן חלק מהותי מההשפעה הישירה על עיצוב הבית וכדאי לקחת בחשבון את החלק הזה כשאתם מתחילים לעצב את הדירה החדשה.

המדריך לרכישת דלתות פנים - טיפים לרכישה נכונה!


הרושם הראשוני במקרה הזה בהחלט קובע, וכשאתם נכנסים לבית כבר מדלת הכניסה הראשית שלו, לדלתות הפנים יש תפקיד מאד חשוב, הן משדרות את הקו העיצובי של הבית ממש כמו כל פריט ריהוט אחר ואפשר להתאים אותן באופן שיצור לכם את הבית המושלם שתמיד רציתם.

דלתות פנים

כך תפתחו דלת לעולם חדש של עיצוב

לדלתות פנים ישנם שלושה סוגי פתיחה עיקריים שניתן להתאים לסגנון העיצוב וכמובן, יש להתאים לנתוני החלל המעוצב:

דלתות אקורדיון (הנקראות גם דלתות כיס או דלתות מתקפלות) הן דלתות פנים מסוג הזזה בהן קיימת יותר מפלטה אחת. כאשר מבצעים פעולת פתיחה הדלתות מתקפלות אחת על השניה אל תוך כיס צד וכשמבצעים פעולת סגירה הן נשלפות מהכיס ונגררות לסגירה. כמו כן, קיימת האפשרות לנעול אותן וכך הן לא ירעישו כאשר משתמשים בהן. 

דלתות נפח הן דלתות שנפתחות כלפי חוץ או כלפי פנים דרך ציר ובמקרה זה, כדאי להיות מאד מדויקים בבחירת הצורה, גודל ידיות הפרזול, הצבע והמשקוף. 

דלתות הזזה הן דלתות שנפתחות בהזזה פשוטה ימינה ובהזזה שמאלה הן נסגרות (או להיפך). מדובר בדלת שאינה זקוקה לנפח והיא מהווה יתרון עצום של חיסכון במקום בבית תוך כדי עיצוב חדשני. כדאי לשים לב שהדלת הזאת לא מאפשרת חפירה של מסילות בכל סוגי הרצפות והיא אינה מתאימה לחדרי ביטחון. 

בחרתם דלת? תתחדשו! כך תתאימו אותה לבית המעוצב

התאמת דלת פנים לבית נעשית בבחירה מדוקדקת של שלושה מרכיבים חשובים.

נקודת השקפה בסיום העיצוב – איך שאתם רואים את החדר בעיניים שלכם כאשר אתם חושבים על העיצוב יכול להיות מושלם, אבל חשוב להתאים את העיצוב למציאות. בחדר קטן למשל צריך משקוף דק, ידית עדינה וקטנה ובחדר גדול, צריך דלת גדולה. כך שכשאתם מעצבים את הדלתות בבית ומתאימים לעיצוב החדרים מאחוריהן, אל תוותרו על התאמת הדמיון למציאות כדי שהעיצוב יצא מושלם בדיוק כמו שדמיינתם.

צבעים – האם צבעים לבנים, צבעוניים או צבעי עץ? מדובר בהתאמה שניתן לעשות רק כאשר מקיימים התבוננות רחבה ומבצעים התאמה של כל עיצוב החלל מאחורי הדלת, על הדלת עצמה. איזון הצבעים מתחיל אפילו מצבע האלומיניום של החלון, לקירות, לסלון, למטבח וכך הלאה לכל פרמטר בבית. במידה והקירות בביתכם בגוונים חמים, כדאי שדלתות הפנים יהיו באותו הגוון. אפשר כמובן לעצב את הדלת כך שתהיה בגוון שונה מצבע הקיר אבל גם כאן, כדאי לעצב באופן שמראה התאמה, הבנאליות היא דלת וקירות באותו הגוון וזאת בחירה טובה לרוב, חשוב לדעת שאפשר לשבור את ההתאמה. 

צורת הדלת – כל כך הרבה סגנונות ועיצובים קיימים בתחום הזה, שבנושא הזה אתם צריכים לחשוב מה אתם מעדיפים יותר, דלת מחוספסת, חלקה, או אפילו מעוצבת עם חלונות שקופים או צבעוניים, או גילופים כלשהם? בעניין הזה מדובר בטעם אישי מאד שכמובן גם אותו יש להתאים לעיצוב הקיים. 

דלת פנים עמידה למים - יש דבר כזה!

דלת איכותית העמידה למים היא כזו שקיים בה חומר פולימרי שהוא למעשה תערובת של חומרים פלסטיים וחומרי עצה בעלי חסינות לספיגת נוזל, התקלפות או התנפחות. חומר מסוג זה כדאי שיהיה ממוקם בתחתית הדלת, שחייבת להיות בעלת סוג ציפוי איכותי ועמיד ללא קשר וכדאי שהמשקוף וההלבשה יהיו גם עשויים מחומר פולימרי. דלת שעשויה כולה מחומר פולימרי היא דלת שלרוב חלולה או מלאה בקצף פוליאוריטן (חומר קל שלא מבודד טמפרטורה או רעשים). גם לציפוי הדלת חשיבות גדולה בנושא עמידות למים וקיימות שלוש שיטות ציפוי:

  • טבילת הדלת (או ציפוי בחומר פולימרי)
  • ציפוי צבע בשיטת הצביעה בתנור
  • ציפוי פורמייקה

חשוב לדעת!

ציפוי דלת בשיטות אלו לא מעניקה עמידות של 100% נגד רטיבות, אם הבטיחו לכם עמידות מלאה, יש לדרוש תיעוד ואחריות כתובה על כך.

תוכן נוסף שעשוי לעניין אותך:

הצטרף וקבל ראשון את כל האירועים והתכנים שלנו

בעלי מקצוע שיעזרו לך לעבור דירה בכיף!

בעלי מקצוע איכותיים והוגנים ובפיקוח שלנו שיעזרו לכם במעבר לדירה החדשה!

פרטים נוספים

אירועי קנייה קבוצתית - יחד מוזילים עלויות

קנייה קבוצתית לתכולת הדירה: מוצרי חשמל, ארונות הזזה, פתרונות שינה, תאורה ועוד!

פרטים נוספים

הצטרפו לערוצי העדכון שלנו

הצטרפו ללמעלה מ-45,000 משפחות שנהנות מכח הקניה של סוגרים הכל לדירה, ללא תשלום

© 2021. סוגרים הכל לדירה, כל הזכויות שמורות.
אפיון, בניה ועיצוב: eyeweb שיווק באינטרנט